Agrohomeopatie

 

Obsah semináře Agrohomeopatie

 

 1. Úvod do homeopatie: vývoj, potence, triturace, výroba a uchovávání homeopatik
 2. Hlavní léky používané na zahrádce: vysvětlení, materie medika léků, hlavní využití.
  • Arnica, Aconitum, Calendula, Coccinella, Silicea, Bombyx, Carb-v, Sulphur, Natrum-salicium, Helix tosta
 3. Podrobný popis homeopatik používaných na nedostatky ve výživě, oslabení rostlin, vlivy počasí
  • Arnica Montana, Calcarea carbonica, Carbo vegetabilis, Chamomilla, Ferrum phosphoricum, Kali carbonicum, Magnesia carbonica, Natrum muriaticum, Nitric acid, Phosphoricum, Pulsatilla, Silicea, Sulphur
 4. Nejčastější potíže: jejich řešení, doporučená homeopatika
  • Poškození rostlin: mechanické, rány, bouřka, sucho, přemokření, spálení sluncem; poškození kořenů …
  • Nemoci: Anthracnosa, kadeřavost, plíseň, rez, strupovitost …
  • Škůdci: Mšice, brouci, housenky, roztoči …

 

     Bonus: Desatero pro úspěšné používání homeopatie v zemědělství

 

Homeopatické léčení rostlin na zahradě i na farmě

Agrohomeopatie jako taková zatím není v naší republice běžně využívána a ani nijak známá. Běžně se léčí lidé i zvířata a na rostliny se zatím příliš nedostává.

Krátce se vám představím. Jmenuji se Hana Goldová a jsem homeopatka. Pocházím ze severu Moravy  a žiji ve vesnici Sobotín. Homeopatii se věnuji asi 15 let.

Přiblížím homeopatii alespoň obecně – je to metoda léčby kde se využívá podobnosti symptomů nemoci s prostředky, které podobné symptomy vyvolávají. Například průjem se léčí lékem v homeopatickém ředění, který v surovém stavu průjem vyvolává. Je to velmi zjednodušené, ale princip léčby je takový. Homeopaticky se lék ředí proto, aby se zjemnily jeho vlastnosti a mohl působit právě na jemnohmotné úrovni, takže ve svém důsledku už pak neléčí průjem, ale to, co ho vyvolalo.

Homeopaticky léčím lidi i zvířata. Jak jsem se dostala od léčby lidí k léčení rostlin?!. Nebylo to hned. Čím více jsem si myslela, že svojí radou a doporučením léčby lidem pomáhám, tím víc mi bylo jasné, že pokud lidé nezmění svůj životní styl, tak veškerá moje pomoc, ať už bylinek nebo homeopatická, jim nemůže zachránit zdraví, pokud oni nebudou sami se snažit se svým způsobem života něco dělat.

Nejlepší příklady mám sama ve své rodině, tam se stále razí heslo: „tělo má jít do hrobu zhuntované“ a o kvalitě jejich života nemá smysl polemizovat. Jak to bývá souhra náhod, dostala se ke mně informace o toxických látkách. Nebylo to příjemné čtení. Zhruba 212 toxinů nám všem koluje v krvi již při narození. Dostáváme je do „vínku“ už u mámy v děloze. Toxické látky jsou všude – je to neustálý koloběh – přecházející z matky na děti, z dětí do vody, do půdy, kde se vracejí zpět.

A to je velmi podstatné, příroda většinu z nich není schopná zpracovat, a tak je zapojuje do koloběhu v podobě toho, co zase jíme tak, že je předává vodou do ryb, které pak jíme (například pesticidy, fungicidy, hnojiva atd. – vše co házíme na naše pole), nebo také do pšenice – baštíme bio chléb – a myslíme si, že to děláme pro naše zdraví. Nicméně, kde asi vyrostla tahle pšenice? Na jiné planetě? Ne roste tu s námi, spolu s námi obsahuje stejné jedy, která jsme do sebe přijmuli my sami.

Těch 212 toxických látek je jen to co zjistili u průměrných běžných lidí žijící v běžné populaci. Jak by asi dopadlo měření u těch, kdo žijí v zamořených průmyslových oblastech a stravují se například stravou ze supermarketů a fastfoodech?

 

Jak jsem si postupně uvědomovala, že tahle situace je všudy přítomná a nelze před ní utéct a bláhově jsem se domnívala, že tím, že budu svoje děti krmit zdravě a nejlépe z toho, co sama vypěstuji, přicházela jsem na to, že je potřeba dát zemi  čas na regeneraci, na obnovení přirozené rovnováhy. Že nepomůže moje rozčarování nad zamořenými potravinami, stále více se rodících nemocných dětí. Je potřeba začít u sebe!

Moje rozhodnutí používat homeopatické léky na rostliny se zlomilo ve chvíli, kdy mi mšice totálně napadli papriky ve skleníku.  No a můj manžel nelenil, a přispěchal s radou: „to postříkám Biolitem a bude klid“. No dodnes nevím, jestli to myslel ze srandy nebo smrtelně vážně.

Takže postřikem bych se dostala zase na pulty supermarketů a to si to pak nemusím pěstovat.

Helix tosta je známý lék a jeho účinky na vyhánění slimáků ze zahrádky jsou známé. Tak proč to nezkusit i na mšice. V té době jsem léčila jednu holčičku lékem Coccinella septempunctulata – Slunéčko sedmitečné, tam mi to ťuklo přímo mezi oči, lék jsem naředila a zalila a pro jistotu i postříkala papriky. Asi týden se nic nedělo, tak jsem již pomalu ztrácela víru, manžel obcházel skleník s biolitem v ruce, papriky stále chátraly.

Pak začaly mšice postupně usychat. První sem tam jedna, a pak celé kolonie. Listy byly opravdu osypané, prohýbaly se pod tíhou nacucaných mšic a potvory mravenci si je hezky dojili. Za další týden už byly suché všechny. Během té doby se mi přemnožily i ve foliáku, takže hurá na ně . Papriky byly hodně zdecimované, ulepené a špinavé od mšic a květy také hodně opadaly. Použila jsem lék Silicea, který se doporučuje na povzbuzení růstu i u dětí. Za 14 dní povyrostly o patro a nasadily na plody. Moc mě mrzí, že jsem to nenafotila, příště se polepším.

A tak jsem začala hledat další informace a možnosti léčení. S povděkem jsem zjistila, že se běžně používají homeopatické léky na rostliny. Hlavně v chudších zemích, v Mexiku, Indii, Austrálii, Africe, hlavně tam, kde farmáři nemají dostatek finančních prostředků na drahé chemické přípravky. Což je další věc, která mě přesvědčila o správnosti, toho pro co jsem se rozhodla. Tahle levná a účinná metoda by se měla rozšířit mezi lidi. Přece není nic jednoduššího než lidem nabídnout 100% ekologickou a levnou variantu, jak si ochránit zahrádky, zvýšit výnos plodin a nezatěžovat sebe ani Zemi dalšími chemikáliemi. Moje nadšení nebralo konce. Myslela jsem si, že přece po tomto musí každý radostně chytnout a vrhnout se do toho po hlavě jako já.

Lidé stejně jako u léčení lidí a zvířat mají pochybnosti o léčbě rostlin. To přece nemůže fungovat. Tak teď jsem tady, abych vám pověděla o tom, jaké jsou možnosti léčení a jak to vlastně funguje. Věřím, že pokud to začne používat alespoň jeden z vás, tak jsem tu nebyla zbytečně.

Hanka Fabijenna Goldová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *