Genový klíč 55 a dar Svoboda

Genový klíč 55 – stín MENTALITA OBĚTI – dar SVOBODA – siddhi SVOBODA

Všichni jsme chyceni v neuvěřitelně záludné síti stínu mentality oběti, která je utkaná z vláken na jedné straně z naší bolesti na straně druhé z našeho potěšení. Milujeme i nenávidíme současně toto drama a jsme na něm závislí, jsme jeho obětí. Neustále hledáme příčiny naší radosti nebo bolesti ve vnějším světě. Domníváme se, že skutečná radost není příčinou, ale důsledkem. A proto celý život hledáme to, co nám přinese radost – dobrý vztah, perfektní zaměstnání, ideální místo k žití či dokonce Bůh. Na druhé straně, když se cítíme mizerně, hledáme příčinu kolem sebe a viníme za to cokoli a kohokoli – špatné jídlo, rodiče nebo vládu. Dosaďte si dle libosti. To je největší závislostí na naší planetě. Generujeme tak nízkofrekvenčí vzorce, které stále upevňujeme. Jsme zapleteni do sítě, kterou jsme si sami nastražili. Když se cítíme špatně, toužíme se cítit lépe, když se cítíme dobře, snažíme si tyto pocity udržet. Dosud jsme se domnívali, že svoboda znamená, když máme dobrý pocit a je nám zrovna fajn, protože tomu okolnosti nasvědčují. Je to neustálá touha, která nemůže být nikdy uspokojena a my jsme na této touze závislí. Nejedná se o závislost na naplnění. To zmíněné naplnění jsme totiž nikdy nezažili, jen po něm toužíme. Kdyby jsme jednou to své vytoužené nebe našli, budeme ho nenávidět, protože to, co jsme tak milovali, byly naděje na naplnění.

Neexistuje technika, která by tuto frekvenci zvýšila. Jediné co nás může vyvést z frekvence stínu, je pochopení výše zmíněného principu. Abychom mohli uniknout z vězení, je nejdříve potřeba zjistit, že v tom vězení jsme. Porozumění, že my sami jsme obětí svých nevědomých přesvědčení, přináší skutečnou svobodu.

Dokonce spiritualita se může stát ohniskem mentality oběti, protože dokáže snadno vnuknout představu, že člověk je schopen udělat něco pro to, aby se osvobodil ze svého stínu a emočního utrpení. Tato představa vede k té největší iluzi ze všech – k iluzi spirituální reality, která leží někde mimo naše momentální zkušenosti. To, po čem tak mocně toužíme, není skutečné osvícení. To není totiž ani trochu vzrušující, naopak je úplně obyčejné. Přesto je většina duchovních nauk postavena na hledání něčeho mimořádného. Vysoké frekvence našeho vědomí nemusí nutně vést ke spirituálním zkušenostem. Vysoké frekvence naopak boří samotnou iluzi, že vůbec nějaká spirituální zkušenost existuje. Lze říci, že lidé mají zbrusu novou drogu, zvanou hledání pravdy.

Nejde tedy o to, co se nám děje, ale jak se k tomu postavíme. Buď se chováme jako oběť svých životních okolností nebo na sebe bereme plnou zodpovědnost za svou situaci.

Je potřeba nejdříve uznat, že ať se snažíme, jak chceme, emoce nad námi mají mnohem větší moc než naše mysl. V současnosti jsme vydáni napospas rozmarům svých emocí. Naše rozhodnutí nejsou činěna v souladu s naší přirozeností, takže vytváříme kolektivní energetické pole chaosu. Zkuste si ale představit, že emoce nikomu nepatří. Emoce působí na vlnové frekvenci a na kolektivní úrovni je pouze jedna vlna, která nás všechny spojuje dohromady. To, že někteří lidé mohou tuto vlnu vysílat a jiní ji přijímají, je jednoduše mechanický proces. Emoce můžeme vnímat jako komunikační prostředek. Nemusíme být zajatci emočního dramatu života. Můžeme nadále prociťovat hluboko ve svých tělech každou nuanci emočního prostředí, ale naše vědomí může surfovat na těchto vlnách, místo aby se v nich topilo. To je pravá svoboda.

Citace a kontemplace nad GK 55 z knihy Genové klíče (Gene Keys od Richarda Rudda), sestavila Markéta Doubravská

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *