Příběh knihy Genové klíče

Autor knihy a její původ

Genové klíče jsou živou moudrostí. I přesto, že autor Richard Rudd tuto moudrost takzvaně přijal, je to něco, co je součástí nás všech. Genové klíče jsou transmisí, tedy přenosem či poselstvím, jehož účelem je probudit aspekty sama sebe, které si neuvědomují svou širší realitu. Způsob, jakým je autor schopen tuto moudrost vyjádřit a dát do slov, je obdivuhodná. Tato univerzální moudrost je základem všech nauk a učení, které se zabývají sebepoznáním. Jsou to obecné principy života, jsou to přírodní zákony. Je to něco, co nás tvoří a čím jsme.

Učitel, mystik a básník Richard Rudd vystudoval Edinburgskou unverzitu obor literatura a metafyzika. Svůj život zasvětil hledání pravdy. Učil se u mnoha velkých mistrů Východu, procestoval Himálaje, Pacifik a Ameriku. Pracoval ve filmovém průmyslu v Austrálii, vyučoval či-kung v Thajsku a plavil se na malé jachtě napříč Atlantským oceánem. V této době žil na Manhattanu, v Oregonu a na Hawai. Poté se vrátil do Británie, kde dodnes žije se svou rodinou.

Richardovu cestu duchovního hledání spustily neobvyklé energetické přívaly v těle už na počátku života. Jeho hledání vyústilo v roce 2002 tím, že začal přijímat a sepisovat Genové klíče. Trvalo sedm let, než byla kniha dokončena a Richard tuto moudrost vstřebal a začal používat. Dnes Richard pokračuje ve studiu Genových klíčů a jejich předávání široké veřejnosti.

Jak jsem ke knize přišla

Kdysi před lety se u mě objevil podivný pocit. Pocit, který vyvolával otázku, jaký má můj život smysl. Asi to taky znáte, když se ve vašem životě něco děje a vy nechápete, co se vám tím život snaží říct. Dělávala jsem věci z rozumu a občas na život tlačila a to dost bolí… Pak přišlo náhle jakési procitnutí, díky kterému jsem už nebyla schopná usnout a vrátit se zpět. Ptala jsem se po skutečném smyslu života. Uvnitř mě se spustil intenzivní proces osobní proměny. Čím více jsem ochutnávala stavy „spojení“ se sebou, tím těžší byly chvíle mimo „spojení“. Své prožitky jsem začala mnohem více chápat a integrovat, když jsem se setkala v roce 2010 s knihou Genové klíče od Richarda Rudda.

Knihu jsem četla v angličtině a zaujala mě natolik, že jsem začala vybrané pasáže spontánně překládat do češtiny. Psal se rok 2012. Byly to pro mě chvíle zvláštní radosti a údivu zároveň. Často jsem cítila úlevu, že je vlastně všechno v pořádku tak, jak je. Pomohla mi pochopit nevysvětlitelné a zároveň se velmi příjemně dotýkala praktického každodenního života. Spojila neviditelný svět s viditelným. Pomohla mi ustálit nový pohled na sebe a na život. Občas mě přiváděla do slepé uličky, kde jsem se musela vzdát svých očekávání, že budu životu logicky rozumět. Kniha se zkrátka dotkla mého srdce, jak se říká.

Proč jsem se rozhodla knihu vydat?

Všechny okolnosti mi šly pod ruku. Do života přicházeli lidé, kteří se o knihu zajímali a chtěli vědět více. Kniha mě volala natolik, že jsem se rozhodla kontaktovat autora a dohodla se na její přípravě do českého jazyka. Někteří to vnímali jako bláznivý nápad a svým způsobem to tak bylo. Kniha by byla vydatné sousto i pro profesionálního překladatele. Vše mi ale napovídalo, že to je dobrý nápad.

Další praktické kroky směřovaly do různých nakladatelství. Nicméně žádné nemělo o vydání knihy zájem. Opět mě popostrčilo pár přátel a náhodná setkání. Rozhodla jsem se tedy založit vydavatelství a knihu vydat na vlastní náklady. Odkoupila jsem autorská práva a od jara 2014 mi pomáhal tým překladatelů zrevidovat mé dosavadní překlady, dopřekládat text a knihu doladit a zkompletovat. Díky podpoře svého muže a přátel, kteří mě dodávali potřebný impuls, jsem se mohla všem činnostem na knize plně věnovat. Také na serveru Hithit si kniha získala své příznivce, kteří podpořili finančně realizaci profesionálních korektur. V dubnu 2015 spatřila kniha světlo světa v krásném českém jazyce. Nyní se plně věnuji šíření GK, přípravě dalších materiálů a komunikaci s lidmi.

V životě každého člověka může nastat moment, kdy je nucen setkat se sám sebou. Možná se dnes nacházíte v podobné situaci jako já před lety a tušíte, že ve skutečnosti tím hledaným smyslem života je život sám. Ráda bych lidem umožnila nahlédnout do mystérií našeho obyčejného života a zprostředkovala nový úhel pohledu na nás samotné. Kniha a práce s ní může velmi mocně probudit lidské vědomí.

 

Markéta Doubravská

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *